Results from 2015 German Open Championships - GOC Junior II Latin Mittwoch, 12. August 2015
Finden Sie heraus, advertise your product bei uns werben können

2015 German Open Championships
Deutschland - Stuttgart Dienstag, 11. August 2015

GOC Junior II Latin Mittwoch, 12. August 2015

Finale

1  Egor Kulikov & Mariya Goroshko Russland
2  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russland
3  Glenn Richard Boyce & Kayleigh Andrews England
4  Claudiu Ana & Michelle Nazarenus Deutschland
5  Daniil Pisankin & Arina Marukhina Russland
6  Efrem Kuzmichenko & Samira Harez Deutschland
Sie mögen keine Werbung?   Werden Sie Mitglied!

Semifinale

7  Antonio Mosa & Mikhaela Antonova Frankreich
8  Tudor Gabriel Andrei & Nikita Low Kristensen Dänemark
9  Leonards Petkevics & Polina Cepilova Lettland
10  Steven Korn & Katrin Domme Deutschland
10  Andrey Prikhodko & Nora Corpas Diaz Spanien
10  Konstantin Vasilevskiy & Angelina Nedbaylo Russland
13  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Litauen
14  Giovanni Cena & Erica Di Maria Italien

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Viertelfinale

15  Danil Eremeev & Anastasiya Golitsina Russland
15  Vladislav Stepanov & Viktoriya Pak Russland
17  Vlad Ene & Ioana Antonia Iosub Rumänien
17  Georgiy Shvets & Diana Sattarova Russland
19  Angel Sebastian Carmona Manas & Carla Beneyto Spanien
20  Nikita Kolotukhin & Elizaveta Dobryakova Russland
20  Nikita Yatsun & Elisabeth Yatsun Deutschland
22  Sergey Bykovskiy & Margarita Yurlova Russland
22  Egor Filev & Anastasiya Belyakova Russland
22  Axel Sampino & Anna Zgonnikova Frankreich
25  Vakaris Apvinis & Ugne Bliujute Lettland
25  Georgi Enchev & Desislava Trifonova Bulgarien

3. Runde (51er Runde)

27  Matyas Adamec & Natalie Otahalova Tschechien
27  Raffaele Caporusso & Anna Merolla Italien
27  Nikolay Kogut & Alisa Kirillova Russland
27  Igor Mikhaylovskiy & Ekaterina Logacheva Russland
27  Veaceslav Nagailic & Nina Dudoglo Moldawien
27  Vladislav Zhigarev & Diana Epeykina Russland
33  Thomas Altergot & Anissia Enes Deutschland
34  Gedvinas Meskauskas & Beatrice Malinauskaite Litauen
35  Shon Burshtein & Christina Gidikas Deutschland
35  Andrei Cicoare & Alina Blehm Deutschland
35  Nikita Ladyzhenskij & Anastasiya Tarasyuk Russland
35  Vladislav Untu & Alexandrina Olteanu Rumänien
35  Erik Wittenbeck & Michelle Gette Deutschland
35  Maik Zimmer & Adeline Kastalion Deutschland
41  Daniel Lenz & Vanesa Viktorija Gerke Deutschland
42  Davide Cotroneo & Martina Maneschi Italien
42  Constantin Elvin & Carina Monica Adochitei Rumänien
42  Raul Isgandarov & Kristina Golubkina Aserbaidschan
45  Niccolo Cicchetti & Noemi De Fortuna Italien
45  Zhang Yu Peng & Wang Yu Chen China
47  Vladimir Shishov & Kristina Pischugina Russland
48  Grigoriy Tereschenko & Alina Melkozerova Russland
49  Nikita Gross & Jennifer Bertram Deutschland
49  Daniele Moschetta & Jessica Cipriani Italien
51  Nicolae Matei Negruser & Mara Toma Rumänien

2. Runde (98er Runde)

52  Egor Belyaev & Vladislava Grigorenko Ukraine
52  Kamil Bochenek & Gabriela Werblinska Polen
52  Leho Holm & Marleen Lutter Estland
52  Nikolay Reshetnikov & Polina Astakhova Russland
52  Vsevolod Shagaev & Veronika Yudina Russland
52  Yakov Shakhov & Milana Kuznetsova Kazakhstan
52  Arseniy Shestakov & Mariya Sabanskaya Weißrussland
59  Kirill Morgachev & Polina Baryshnikova Russland
60  Dmitri Borovski & Mari-Liis Seppago Finnland
61  Bertoldas Cepulis & Indre Sverciauskaite Litauen
61  Firmino Oliveira & Teresa Oliveira Portugal
61  Artjoms Spradzins & Karina Karklina Lettland
64  Dénes Szalai & Petra Balla Ungarn
64  Hu Kai Xi & Cao Xin Yu China
66  Laviniu Ionut Gradea & Alexandra Cristina Bujor Rumänien
66  Erik Heer & Elisabeth Byckov Deutschland
66  Christian Holweg & Anna-marie Starikova Deutschland
69  Emirs Ali Salmanovs & Ruta Punka Lettland
70  Erik Gerhard Baranyai & Daria Alexia Ardelean Rumänien
70  Andreas Bergen & Katharina Scharova Deutschland
70  Miroslav Bonev & Emiliya Dzhelebova Bulgarien
73  Yang Haoing & Sha Hanyu China
73  Grigoriy Kiselev & Mariya Amosova Russland
73  Egor Koznov & Ulyana Abrosimenkova Russland
73  Kert Kullamma & Caroly Jänes Estland
73  Cristian Vladicescu & Cristina Batrincea Moldawien
73  Liu Xiao & Li Can China
79  Márk Nagy & Liza Vörös Ungarn
80  Dima Kusnir & Victoria Pinzari Moldawien
80  Nuno Oliveira & Maria Afoito Portugal
80  Aleksey Yazevskiy & Elina Viadzenikava Weißrussland
83  Daniil Bokov & Ekaterina Novikova Russland
83  Vitaliy Del & Tatyana Dostovalova Russland
85  Vladislav Klekotsyuk & Agata Pugacheva Russland
86  Mikhail Maydanyuk & Olga Shimanskaya Weißrussland
86  Nikolay Sukhanov & Anna Lapteva Russland
88  Gábor György Biri & Fruzsina Nagy Ungarn
88  Tao Xu & Fan Chen Meng China
90  Denis Bauer & Evelyn Kraus Deutschland
90  Gabrielius Goštautas & Kristina Charitonovaite Litauen
90  Rasmus Lang & Martina Heimo Estland
90  Francesco Spagnolo & Giulia Bernardoni Italien
90  Iivo Töysä & Ester Pentikäinen Finnland
95  Gustav Skovbon & Clara Adrian Dänemark
96  Mantas Kardokas & Emilija Petrulyte Litauen
97  Raphael Lindner & Kimberly Koparanova Deutschland
98  Evandro Barreto Duarte & Ines Barreto Ribeiro Portugal

1. Runde (142er Runde)

99  Xun Yu Long & He Xin Yang China
100  Kevin Hegaard & Cathrine Jrhof Singer Dänemark
101  Aleksej Abramov & Anna Fedoseenko Russland
102  Artemi Fursov & Anastasia Huber Deutschland
102  Justin Lauer & Alisia Trunov Deutschland
102  Mirko Maina & Aurora Barilla Italien
102  Zhao Yingwei & Bian Qiyou China
106  Marco Brugnolaro & Nicole Giacopuzzi Italien
106  Angelo Micciche & Chiara Micciche Italien
108  Amir Bektemirov & Yana Bogash Kazakhstan
108  Stefan Cazacu & Tatiana Balan Moldawien
108  Markas Sabaliauskas & Marija Butenyte Litauen
111  Mirko Raponi & Greta Fiore Italien
111  Matic Vucina & Zana Jereb Slovenien
113  Max Schuller & Isabel Preis Deutschland
114  Daniel Lepski & Juliane Aschenbrenner Deutschland
114  Nikita Pak & Mariyam Argymbaj Kazakhstan
116  Alin Valentin Ivanescu & Diana Kristof Rumänien
117  Philipp Hofstetter & Natalie Cremar Schweiz
118  Kwuang Cheng Chong & Zui Chia Chong Japan
118  Matvey Kanakov & Sofya Evgeneva Russland
120  Elvis Tabler & Alina Berberich Deutschland
121  Gracia Porzio & Stelantha Porzio Frankreich
121  Sven Rosanski & Anastasia Konor Deutschland
123  Paul Steindl & Pia Breidung Deutschland
124  Tim Grabenwoger & Hanna Kumhera Österreich
124  Dominik Jancis & Monika Jurgilewic Litauen
126  Yu Hibino & Honami Miki Japan
126  Nikita Mamonov & Anna Rubenkova Russland
126  Nicolas Uciteli & Anastasia Kozlova Deutschland
129  Gianmarco Rotondi & Sara Spinozzi Italien
129  Martin Schulz & Witta Majorov Deutschland
129  Zhu Shaodaoguo & Guo Qi Wen China
132  Yuri Biello & Greta Scaravelli Italien
132  Shaozhu Daoxi & Huang Jiaqi China
134  Sebastian Adrian Nedelcu & Anastasia Lamanova Deutschland
135  Cedric Wengel & Diana Leongart Deutschland
136  Timudzhin Bagautdinov & Darya Arbatskaya Russland
136  Anton Fabius Dubiel & Angelina Gensrich Deutschland
136  Linus Hartmann & Eva Siegmann Deutschland
136  Erik Schäfer & Christina Peters Deutschland
140  Jaakko Kemppainen & Silja Jernvall Finnland
140  Carlos Rudolph & Anastasia Rashkovy Deutschland
140  Jan Georg Stelzig & Berenike Reech Deutschland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}