Results from German Open Championships - GOC Junior II Standard Freitag, 12. August 2016
Finden Sie heraus, advertise your product bei uns werben können

German Open Championships
Deutschland - Stuttgart Dienstag, 9. August 2016

GOC Junior II Standard Freitag, 12. August 2016

Finale

1  Artem Nasretdinov & Elizaveta Semashko Russland
2  Glenn Richard Boyce & Caroly Jänes England
3  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Litauen
4  Vladislav Untu & Alexandrina Olteanu Rumänien
5  Veaceslav Nagailic & Nina Dudoglo Moldawien
6  Laviniu Ionut Gradea & Alexandra Cristina Bujor Rumänien
7  German Pugachev & Ariadna Tishova Russland
Sie mögen keine Werbung?   Werden Sie Mitglied!

Semifinale

8  Daniel Lepski & Juliane Aschenbrenner Deutschland
9  Sergej Tshovrebov & Kristina Bugaeva Russland
10  Kamil Bochenek & Ilona Sak Polen
11  Vladislav Tsikhanovskiy & Sofiya Zil Ukraine
11  Harijs Viksna & Laura Mezsarga Lettland
13  Dragosh Chimbir & Beatricia Rotaru Moldawien
14  Andrej Zorin & Veronika Polyushkina Russland

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Viertelfinale

15  Patrik Buda & Silvia Budova Slowakei
16  Egor Ionel & Rita Schumichin Deutschland
16  Nikita Shipitsin & Anna Zakharova Russland
18  Stefan Cazacu & Tatiana Balan Moldawien
19  Nikita Laba & Marina Makarenko Russland
20  Kwuang Cheng Chong & Zui Chia Chong Japan
20  Vladislav Zhigarev & Diana Epeykina Russland
22  Roberts Andersons & Jekaterina Rasimjonoka Lettland
22  Mikhail Bukato & Ekaterina Shibeko Weißrussland
24  Aleksej Shevchenko & Elizaveta Grinchenko Ukraine
25  Krisjarlet Kivisaar & Maria-Elisabeth Lootus Estland

3. Runde (48er Runde)

26  Anton Kachan & Mariya Shevtsova Aserbaidschan
26  Gabriel Korpas & Vanessa Murajdova Slowakei
28  Kacper Greczynski & Natalia Dabrowska Polen
28  Leho Holm & Marleen Lutter Estland
30  Karmo Viherpuu & Grete Labunski Estland
31  Arkhip Tuchkov & Eleonora Metelitsa Russland
31  Tao Xu & Fan Chen Meng China
33  Dragos Marian Comsa & Maria Teona Olteanu Rumänien
33  Artem Esayan & Anna Kormyshenkova Russland
35  Kirill Kurbatov & Alexandra Revel-Muroz Russland
35  Mikhail Maydanyuk & Olga Shimanskaya Weißrussland
35  Vsevolod Shagaev & Veronika Kioroglo Russland
38  Vlad Losev & Olesya Yuvko Ukraine
39  Rasmus Lang & Martina Heimo Estland
40  Oskars Vainovskis & Liva Darzniece Lettland
41  Gábor György Biri & Fruzsina Nagy Ungarn
41  Andrei Petcu & Bianca Buzuleac Rumänien
43  Aliaksandr Shvaibovih & Polina Tikhomirova Weißrussland
44  Ilya Knyazev & Viktoriya Fomina Russland
45  Egor Koznov & Katerina Garkavenko Russland
46  Mateusz Krupa & Nicole Billings Polen
47  Ilya Zavyalov & Arina Perevozchikova Russland
48  Daniil Uibo & Angelika Arno Estland

2. Runde (80er Runde)

49  Gleb Golovachev & Sofiya Glotova Kazakhstan
49  Nikita Gorbachov & Anastasiya Dyakova Russland
51  Edoardo Mangoni & Benedetta Iaconi Italien
51  Alexandru Andrei Vatamaniuc & Ioana Daiana Stanciu Rumänien
53  Laurynas Makarovas & Emilija Cepauskaite Litauen
53  Gustav Skovbon & Amalie Aune Dänemark
55  Aleksej Bessonov & Evgeniya Kolmagorova Russland
56  Albert Kostarev & Tatyana Pryadko Russland
57  Rui Hamada & Momoka Inamura Japan
58  Efrem Kuzmichenko & Samira Harez Deutschland
58  Istvan Urban & Lilla Urban Ungarn
60  Thor Dobrjanski-Piirsalu & Eliisa Sukles Estland
60  Zhi Zhang & Ru Yi Tang China
62  Ron Brener & Romi Nof Israel
62  Mirolim Obidov & Milana Karabaeva Uzbekistan
64  Feifan Qi & Yifan Cui China
65  Nikita Ladyzhenskij & Anastasiya Tarasyuk Russland
65  Enrico Piirsalu & Sarah Sofie Barjabin Estland
67  Max Chomej & Nicole Scharton Deutschland
67  Zhijie Jia & Yang Yang Li China
67  Zijiu Zhang & Mengjia Wu China
70  Arijus Gailevicius & Brigita Mockute Litauen
70  Rustem Sagadi & Alua Kargabaeva Kazakhstan
70  Qi Xu & Ping Ying Liu China
73  Pengcheng Hou & Jia Hu China
74  Benas Latanauskas & Ksenia Samusevic Litauen
74  Max Naumann & Kassandra Kuschk Deutschland
74  Jürgen Schaz & Natalia Mariankowska Deutschland
77  Nikita Kontsevich & Ekaterina Panchenko Russland
78  Luka Ivanov & Anna Shevyreva Russland
79  Kert Lillenberk & Marie Loopere Estland
80  Nikita Mamonov & Anna Rubenkova Russland

1. Runde (107er Runde)

81  Astiam Morox & Yasemin Ersay Rumänien
81  Daniel Muller & Anna Gommer Deutschland
83  Erik Gerhard Baranyai & Daria Alexia Ardelean Rumänien
83  Donghang He & Ruonan Cao Deutschland
85  Igor Batov & Anastasiya Motorina Russland
86  Emanuel Brajinovic & Viktoria Kiselev Deutschland
86  Alessandro Laineri & Ginevra Nanni Italien
88  Artem Bodrov & Zarina Tashmatova Kazakhstan
89  Aleksej Abramov & Anna Fedoseenko Russland
89  Philipp Hofstetter & Natalie Cremar Schweiz
89  Xiaodong Li & Yige Zhou China
89  Kam Ho Sin & Jerry Lee Hong Kong
93  Mike Alexander & Annelie Siegle Deutschland
94  Dimitri Pinekenstein & Anastasia Holwerda Deutschland
95  Maurizio Bauer & Katrin Lorber Deutschland
95  Lan Yuhsiang & Chao Jieyu Taiwan
97  Christian Holweg & Anna-marie Starikova Deutschland
97  Pablo Jovani & Rosa Ferrero Oliver Spanien
99  Haojie Zhang & Chengge Wu China
100  Vladislav Bernt & Michelle Badt Deutschland
101  Jan-Valentin Schneider & Viktoria Lippelt Deutschland
102  David Hoffmann & Daria Zamfiroiu Deutschland
103  Antony Mizzi & Julia Florenca Australien
103  Sergej Petrov & Polina Strelnikova Russland
105  Justin Lauer & Alisia Trunov Deutschland
106  Christoph Baitis & Elina Gorler Deutschland
106  Dmitrij Golub & Michele Muhlig Deutschland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}