Results from Baltic Grand Prix 2017 - WDSF Youth World Championship Standard Samstag, 16. Dezember 2017
Finden Sie heraus, advertise your product bei uns werben können

Baltic Grand Prix 2017
Lettland - Riga Freitag, 15. Dezember 2017

WDSF Youth World Championship Standard Samstag, 16. Dezember 2017

Finale

1  Marco Bodini & Kristina Charitonovaite Italien
2  Maksim Pugachev & Kira Oksas Russland
3  Oleg Chzhen & Alina Ageeva Russland
4  Vladislav Untu & Polina Baryshnikova Moldawien
5  Denis Gudovskiy & Megija Dana Morite Lettland
6  Tiberiu Florin Stan & Daria Grigore Rumänien
Sie mögen keine Werbung?   Werden Sie Mitglied!

Semifinale

7  Ricards Steinfelds & Atile Zukaite Lettland
8  Luciano Donato & Adele Diodati Italien
9  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Litauen
10  Ilia Rotari & Silvia Susanne Barjabin Estland
11  Sebastian-Alin Zicoane-Heler & Anca Copos Rumänien
12  Glenn Richard Boyce & Caroly Jänes England

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Viertelfinale

13  Juraj Bjelac & Renata Fayzerakhmanova Kroatien
14  Nedas Jonaitis & Kimberly Koparanova Deutschland
15  Yaroslav Verba & Yaroslava Shikun Ukraine
16  Michal Kieszek & Julia Stefanska Polen
17  Valentinas Rokas Mitkus & Gemma Dominguez Spanien
18  Dénes Szalai & Petra Balla Ungarn
19  Gedvinas Meskauskas & Ugne Bliujute Litauen
20  Ivan Jarnec & Ana Ekart Slovenien
21  Krisjarlet Kivisaar & Maria-Elisabeth Lootus Estland
22  Ole Thomas Hansen & Julie Gudim Bjerkås Norwegen
23  Dennis Matveev & Anna Jonczyk USA
24  Antti Kapanen & Ada Varstala Finnland

2. Runde (48er Runde)

25  Filip Kucman & Zuzana Povinska Slowakei
26  Jakub Brück & Anna Riebauerova Tschechien
27  Mikhail Bukato & Polina Kadushko Weißrussland
28  Davide Corrodi & Maja Kucharczyk Schweiz
29  Romans Dobrecovs & Sofia Melikian Armenien
30  Oleg Ovchinnikov & Kristina Pischugina Kazakhstan
31  Eetu Lamsa & Emilia Prykäri Finnland
31  Ato Watanabe & Mai Ishigaki Japan
33  Tudor Gabriel Andrei & Nikita Low Kristensen Dänemark
34  Konrad Kucharczyk & Marta Ejsmont Polen
35  Kousei Soutome & Eika Soutome Japan
36  Roman Yunkind & Mariya Dotsenko Kazakhstan
36  Tomer Zvenitzky & Yana Litvin Israel
38  Stiliyan Stanev & Rosi Mihaleva Bulgarien
39  Yuval Koushnir & Yulia Sitnik Israel
39  Matej Svoboda & Sabina Kocmanova Tschechien
41  Mathias Nyborg & Karoline Amby Dänemark
41  Andrey Prikhodko & Nora Corpas Diaz Spanien
41  Tilen Rac & Marusa Rako Slovenien
41  Filip Sevcik & Simona Dokušová Slowakei
41  David Sholkov & Nicole Beri Kanada
41  Stanislav Skryabnev & Milena Papazyan Russland
47  Danilo Korol & Ulyana Leskiv Ukraine
47  Nikita Yatsun & Elisabeth Yatsun Deutschland

1. Runde (69er Runde)

49  Danyil Rybalko & Juliana Varvik Norwegen
50  Nikolozi Mujiri & Anna Neubauer Österreich
51  Alibek Cholponbaev & Alina Ivanova Kyrgistan
52  Philipp Hofstetter & Anastassia Issaev Schweiz
53  Matija Peternel & Patricia Herceg Kroatien
54  Danilo Yanchishin & Dascha Wright USA
55  Nikita Babaev & Michelle Bromberg Kanada
56  Axel Jehrlander & Ines Maria Stefanescu Schweden
57  Tim Grabenwoger & Natalie Cremar Österreich
57  Balazs Rischak & Petra Galfi Ungarn
59  Yoann Chassouand & Lea Rey Frankreich
59  Ata Erdem Turk & Doga Yurteri Türkei
61  Hristo Hristov & Pavlina Tsoncheva Bulgarien
61  Lazar Petrovic & Katarina Avramovic Serbien
63  Iakovos Philippou & Erika Lyukmanova Zypern
64  Mert Dinar & Defne Gursel Türkei
64  Aron Eiriksson & Anna Ragnheidur Hallsdottir Island
64  Paulo Faria & Vania Araujo Portugal
64  Magnus Henriksen Jensen & Johanna Persson Schweden
64  Tomas Pedro & Mafalda Lacerda Portugal
64  Nikita Zhukovskiy & Linda Revko Weißrussland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}